Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Park Ryb w Skwierzynie

Park Ryb to jedyne takie miejsce w Województwie Lubuskim. Olbrzymie makiety m.in. karpia, suma czy węgorza to na pewno największe atrakcje, jednak cała ścieżka edukacyjna jest ciekawa i zawiera dziesiątki informacji o wędkarstwie, regionie i rzekach. To miejsce i dla wędkarzy i dla kompletnych amatorów, którzy nie mają pojęcia o rybach i chcą się czegoś dowiedzieć ale nie tylko.

Park został oddany do użytku w 2019 roku. Jego celem jest rozpowszechnienie wiedzy i informacji na temat ryb, ich środowiska naturalnego, sposobów odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem gatunków ryb występujących lokalnie. Grupa modeli ryb wykonana jest w powiększeniu z tworzyw sztucznych. Cechuje je niezwykła precyzja oddająca szczegółowe elementy kształtu i ubarwienia.

Miejsce zostało tak zaprojektowane, by zwiedzający samemu zdobył wszystkie informacje. Przy każdym modelu ustawiono tabliczkę z dokładnym opisem gatunku. Jest to także miejsce do wypoczynku, zabawy ale też idealne na lekcje biologii czy przyrody. Park Ryb zlokalizowany jest na terenie dawnej przystani kajakowej.

Dodatkowo na opisywanym terenie znajduje się wiata rekreacyjna z miejscem do grillowania, które wspaniale nadaje się do spotkań biesiadnych. Ścieżka edukacyjna z makietami ryb i wyposażenie sali multimedialnej przybliżą nam historię rybołówstwa w Skwierzynie jak i gatunki ryb, które występują w Obrze i Warcie. Budynek znajdujący się w pobliżu ścieżki zawiera niezbędne meble oraz sprzęt multimedialny wpływający na wzrost atrakcyjności planowanych do prowadzenia zajęć.

W wyniku realizacji przedsięwzięcia stworzone zostały warunki infrastrukturalne dla zwiększenia aktywności społecznej mieszkańców poprzez organizację wydarzeń sporotowo - rekreacyjnych, turystycznych oraz tych o walorach edukacyjnych.

Realizacja projektu przyczyniła się ponadto do stworzenia wielofunkcyjnej przestrzeni aktywności społecznej skierowanej do zróżnicowanych grup odbiorców i zainteresowanych społeczności, w szczególności uczniów lokalnych placówek oświatowych, młodzieży oraz dorosłych.

"Park Ryb Pojezierza Dobiegniewskiego w Skwierzynie" jest ogólnodostępny.

Park Ryb

Utworzono dnia 09.07.2019, 10:09

Wielkie otwarcie Parku Ryb w Skwierzynie! Dużo atrakcji dla najmłodszych, konkursy, gry, zabawy... i nagrody! :)

ZAŁĄCZNIKI:

								

Regulamin Parku Ryb

Utworzono dnia 24.07.2019, 08:28

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny